טיפול זוגי

טיפול זוגי מיועד לבני זוג שלא הצליחו לפתור את הבעיות בזוגיות בכוחות עצמם וזקוקים להתערבות של צד שלישי בכדי ללמד אותם תקשורת המבוססת על הקשבה וכבוד הדדי, כיבוד הדדי של הצרכים והרצונות של כל אחד ולהוביל לזוגיות משמעותית ומוצלחת יותר.

בשונה מטיפול משפחתי המתמקד בכל בני המשפחה, טיפול זוגי מיועד לזוגות שלא הצליחו לפתור את הבעיות בזוגיות בכוחות עצמם וזקוקים להתערבות של צד שלישי בקשר ביניהם.

בעוד שבעבר, בני זוג פנו לטיפול זוגי בעיקר כדי לשמור על התא המשפחתי ולהימנע מגירושין, כיום השינויים הרבים במעמד האישה, פגיעה בסמכות האב ומתירנות מינית שהולכת וגואה גרמו לכך שזוגות פונים לטיפול לא רק כדי להציל את התא המשפחתי. פעמים רבות ייעוץ זוגי משמש גם מוצא אחרון לפני פרידה. לנוכח השינויים המאפיינים את התקופה כיום, מטרת הטיפול הזוגי לסייע לזוגות להבין את הצרכים של כל אחד בקשר, להכיר בחופש הבחירה לחיות יחדיו, לתווך ביניהם להגיע להסכמות בדרך של בקשות ולא ע"י דרישות, וליצור מרחב פיזי ורגשי מאפשר לכל אחד מהם בקשר.

לשאלות נוספות על טיפול זוגי או לפגישת היכרות ניתן ליצור עמי קשר בקישור הבא ואשמח לסייע לכם בכל אשר תצטרכו.

.

מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי?

דפוסי תקשורת לקויים  – בעקבות דפוסי תקשורת לקויים לעתים קרובות נוצרים קונפליקטים זוגיים שעשויים לגרום בגידה/רומן מחוץ לקשר הזוגי, חשק מיני שלא מסופק, שחיקה במערכת היחסים, צורך בהתפתחות אישית שנמנעת ופוגעת בשני בני הזוג, מחלוקות על חינוך וגידול הילדים, בנוסף סיבות בריאותיות או רגשיות הפוגעות בקשר הזוגי כמו למשל ירידה במצב הרוח.

משברים ואירועי חיים – התפתחותם של משברים ואירועי חיים שאינם בהכרח קשורים באופן ישיר למערכת הזוגית, אך עשויים ליצור לחץ ומתח. כך למשל: אובדן של בן משפחה, משבר כלכלי, טראומה ומחלה כרונית.

מעברים ושינויים בחיי הזוגיות – במהלך חיי הזוגיות והמשפחה חלים שינויים העשויים ליצור מתחים ומצוקות רגשיות. כך למשל, לידת ילד, התבגרות הילדים ומעברי דירה.

.

טיפול זוגי - מהו?

לפי גישתי הטיפולית שהינה פסיכותרפיה פסיכואנליטית הבסיס להצלחת הטיפול הזוגי הוא להבין את הסיבות שהובילו את בני הזוג לטיפול, להבין את מקור הבעיה ולהוביל למציאת דרכים לשינוי. עקרון משמעותי בעבודתי הטיפולית מתבטא בתמיכה והכוונת בני הזוג ליצירת תקשורת הדדית ומכבדת ולימוד בני הזוג ללמוד לבקש במקום לדרוש ולבטא את תחושותיהם הרגשיות במקום לפרש את הבעיות של בן/בת הזוג.

המפגשים עם בני הזוג נערכים בד"כ עם שניהם יחדיו, ובהתאם לצורך שילוב מפגשים פרטניים וזוגיים. מניסיוני המקצועי בטיפול זוגי, כאשר ישנה מוטיבציה של בני הזוג הטיפול מסייע בפתרון המשבר, מחזק את החברות ביניהם, ומוביל לשיתוף הדדי ואהבה בזוגיות. 

כיצד מטפלים בזוג הפונה לטיפול זוגי בעקבות רומן של אחד מבני הזוג מחוץ לנישואין. במידה ובן הזוג שבגד מתקשה להחליט האם לסיים את הקשר עם המאהבת, מה צריך לקרות? מהן הסיבות של בן הזוג הנבגד להמשיך בקשר? כדי להבין את הצרכים של כל אחד מבני הזוג, עלינו להכיר ולהבין את טיב היחסים ביניהם ואת הסיבות שהובילו למשבר בזוגיות. במידה והזוג מחליט ללכת בנתיב שבן הזוג שבגד מצהיר שהחליט לסיים את הקשר עם המאהב/ת, הדבר מצריך בירור את הסיבות שגרמו לבגידה, נוסף על הצהרה של ללקיחת אחריות על מעשיו. הטיפול הזוגי מסייע ביצירת תהליך של שיקום הקשר הזוגי, יצירת מחויבות הדדית בו הם לומדים לבקש האחד מהשני בקשר, וגם הגדרת המרחב האישי בקשר מחדש. כמובן, שלא ניתן להתקדם בטיפול הזוגי ללא התייחסות לכאב והמצוקה הרגשית של בן הזוג הנבגד.

מה ניתן לעשות במידה ובן הזוג שבגד עדיין לא החליט האם להישאר בזוגיות בעוד בן הזוג הנבגד רוצה לשקם את הקשר? כאן הנתיב עשוי להיות שונה. אחת המטרות בטיפול הזוגי הוא לסייע לזוגות להבין את הצרכים של כל אחד בקשר, ולהכיר בחופש הבחירה לחיות יחדיו. לכן, במידה ובן הזוג הנבגד אינו מקבל תשובה על סיום הקשר של בן הזוג הבוגד הוא לנקוט מספר דרכים: למצוא את הסיבות שלו מדוע להמשיך את הזוגיות, אך גם יכול לקבל החלטה על פרידה וסיום הקשר ביניהם.

.

נשארתם עדיין עם שאלות על טיפול זוגי? לפגישת היכרות ניתן ליצור עימי קשר בקישור הבא ואשמח לסייע בכל אשר תצטרכו.

.

טיפול זוגי
טיפול זוגי שניתן ע
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support